DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN 544371-0,21%
Şanlıurfa
12°

KAPALI

16:46

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Deva Partisi Şanlıurfa İl başkanı Tüysüz arsa satışlarına tepki gösterdi

Deva Partisi Şanlıurfa İl başkanı Tüysüz arsa satışlarına tepki gösterdi

ABONE OL
14 Eylül 2021 11:09
Deva Partisi Şanlıurfa İl başkanı Tüysüz arsa satışlarına tepki gösterdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet TÜYSÜZ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ardı ardına yaptığı arsa satışlarına ilişkin sert tepki göstererek cevaplanmasını beklediği soruları sordu.

Başkan Av. Ahmet Tüysüz, kamuoyunun beklediği gibi bizim de beklediğimiz, ivedilikle cevaplanması gereken sorular var diyerek şunları kaydetti:

“Son zamanlarda hiç bir dönem olmadığı kadar Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arsa satışı ile ülke gündemine gelmektedir. Büyük proje yatırımları ve hizmetleri ile anılması gereken Belediyenin parsel parsel arsa satışları ile gündem olmasını tüm kamuoyu gibi bizler de hayretle izlemekteyiz.
 
Bilindiği gibi mahalli idarelerden olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa tabidir. Buna göre Belediyelerin “Kamu idarelerinin orta ve uzun vadeli amaçlarını, temel ilke ve politikalarını, hedef ve önceliklerini, performans ölçütlerini, bunlara ulaşmak için izlenecek yöntemler ile kaynak dağılımlarını içeren stratejik planını yapıp” buna göre hareket etmesi zorunludur. Aynı şekilde kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde elde edilmesi ve kullanılması, hesap verebilirliğin ve malî saydamlığın sağlanarak, Belediye malî yönetimi yapısının ve işleyişinin mali disiplin ve hukuk kurallarına uygun olması şarttır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.