DOLAR 20,0115 0.19%
EURO 21,3833 -0.24%
ALTIN 1.248,570,48
BITCOIN %
Şanlıurfa
23°

KAPALI

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

MAKSAT GERÇEKTEN KONUT ALANI İSE İTİRAZ ETMEYECEĞİZ RANT İSE TAKİPTEYİZ

MAKSAT GERÇEKTEN KONUT ALANI İSE İTİRAZ ETMEYECEĞİZ RANT İSE TAKİPTEYİZ

ABONE OL
10 Nisan 2022 15:22
MAKSAT GERÇEKTEN KONUT ALANI İSE İTİRAZ ETMEYECEĞİZ RANT İSE TAKİPTEYİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karaköprü İlçesi Mehmetçik Mahallesi 811 parseldeki 20 dönümlük Sağlık, sosyal ve kültürel tesis alanı imar plan değişiklikleri ile konut alanına dönüştürülerek satılmak istenmektedir. TMMOB Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği’nin açtığı dava sonucunda, hukuka aykırı işlem ve usulsüzlükler Danıştay nihai kararı ile iptal edilmiş ancak ne yazık ki bu iptal kararını uygulamamakta direnen idareler ayak diremeye devam ediyor. Anılan yer 11.03.2022 tarih ve 5301 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile mahkeme kararını dolamanın bir yolu olarak kullanılmak istenmektedir. Bu taşınmaz imara açılırken kamu payı olarak halktan kesilmiş ve halkın hizmetine sunulmalıdır, yandaşa peşkeş çekilmesine itirazımızı en yüksek dille haykırıyoruz. Halkın nefes alma yeri rantçılara yandaşlara peşkeş çekilmemelidir.
 
Daha önce Doğukent Mahallesinde aynısı yapılmak istenmiş o zaman da ifade ettiğimiz üzere; Bu şehrin insanları, kendi emanetlerini Şehr-i emin vasfını taşıması gereken Belediye Başkanlarına teslim etmişlerdir. Belediye başkanları ve meclisleri mahkeme kararlarının gereğini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmeyecekse Şanlıurfalıların haklarını korumak yerine ranta kurban edeceklerse insanlarımız onlardan nasıl emin olabilir?
 
Size konut için yer lazımsa ranta bulaşmadan 1.sınıf tarım arazilerini ve fıstık bahçelerini değil vatandaşların hakkını yemeden ucuz konut projeleri için “Urfa’nın Etrafı Dumanlı Dağlar” türkülerine de konu olan ve Maliye Hazinesi adına kayıtlı dağlık alanları imara açın ki arsa maliyetlerini düşürmek suretiyle konut fiyatları da düşsün ki Şanlıurfalı hemşerilerimizin ucuz konut ihtiyacı karşılanmış olsun. Hastane, ibadet eğitim, yerlerimizi konut olarak satıp yandaşa peşkeş çekmekten vazgeçin.
 
Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliğinin bu haklı hukuk mücadelesinde tavrımız açık ve nettir: Hukuksuzluğun tam karşısında hukuktan yanayız. Karar mekanizmasındaki İmar Komisyonlarını, Belediye Meclis üyelerini ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını kanuna karşı hileye başvurmadan, Türk Ceza Kanununda düzenlenen görevi kötüye kullanma suçu ve ileride olası ağır tazminatlarla karşı karşıya kalmadan mahkeme kararının gereğini derhal ve eksiksiz olarak uygulamaya Deva Partisi olarak davet ediyoruz. Basına ve kamuoyuna duyuyoruz.
Av.Ahmet Tüysüz
Deva Partisi Ş.Urfa İl Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.