DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 4408510,14%
Şanlıurfa

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

MÜTEAHHİTLER 81 İLDE AYAKLANDI !

MÜTEAHHİTLER 81 İLDE AYAKLANDI !

ABONE OL
9 Eylül 2021 11:51
MÜTEAHHİTLER 81 İLDE AYAKLANDI !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şanlıurfa Müteahitlerler birliği Başkanı Mustafa Önal Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen ortak basın açıklaması yaptı Mustafa Önal Ve yüzlerce Müteahhit Hükümete seslenerek Fahiş zamları protesto etti.Başkan Önal Açıklamasında;Kıymetli basın mensupları Kamuoyunun ve sizlerin de bildiği üzere; Türkiye inşaat sektörünün çatı kuruluşu olan İMKON öncülüğünde, temel inşaat malzemelerinde yaşanan fahiş fiyat artışlarıyla uzun zamandır topyekûn mücadele edilmektedir.Türkiye ekonomisinin stratejik sektörleri arasında başı çeken inşaat sektörünü en çok etkileyen faktör, girdi mamullerinden olan çimentoya yapılan fahiş zamlardır.Fahiş zamlarla birlikte inşaat sektöründe yaşanan her olumsuzluk; 250 alt sektörü, MİLYONLARCA tüketiciyi, kentsel dönüşümü, vatandaşın ucuz konuta erişimini, istihdam gücünü ve piyasa istikrarını olumsuz etkilemektedir.İnşaat sektöründe kullanılan birçok malzemeye enflasyon ve döviz artışının üzerinde zamlar yapılmıştır. Özellikle ÇİMENTO sektöründe yapılan ve fahiş oranlara varan zamlar müteahhitlik sektörü ve kamu adına artık kabul edilemez seviyeye ulaşmıştır.İnşaat sektörünün karşı karşıya kaldığı fahiş fiyat artışlarını; başta Ticaret Bakanımız olmak üzere diğer ilgili bakanlarımıza defaten aktardık. Maalesef fiyatlara yansıyan olumlu bir netice alamadık.

Özellikle çimento fiyatlarında yaşanan tekelci fiyat uygulaması ve keyfiyete bağlı zamlar, bardağı taşıran son damla olmuştur.İnşaat sektörü olarak, son çare, en demokratik hakkımız olan “İş Bırakma ve Boykot” hakkımızı son zamanlarda ülkemizin yaşadığı doğal afetlerle mücadele ettiği günlerde baskı aracı olarak kullanmayı uygun bulmadık ve yaşadığımız tüm sıkıntılara sabrettik. Ancak, sosyal medya ve basın üzerinden, özellikle çimento sektörünün fahiş zamları geri çekmesi yolunda verdiğimiz mücadeleye, çimento sektörünün yeni zamla karşılık vermesi, Türkiye inşaat sektörüne , “İş Bırakma ve Boykot” dışında başka bir seçenek bırakmamıştır. Türkiye inşaat sektörünün çatı kuruluşu olan konfederasyonumuz (İMKON) yönetim kurulu 02 Eylül’de toplanarak ‘’İŞ BIRAKMA VE BOYKOT’’ kararı alarak, sektörü bu eyleme sürükleyen süreci, bugüne kadar verilen mücadelenin özetini, iş bırakma kapsamını, beklentilerini ve boykot tarihlerini açıklamıştı.Alınan karar gereği bizlerde…

ÇİMENTO SEKTÖRÜNÜN HAKSIZ VE FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARINA SESSİZ KALMAYARAK İNŞAATLARIMIZI 24 Eylül tarihine kadar DURDURUYORUZ…Buradan tüm yetkililere sesleniyoruz!Türkiye inşaat sektörü Türkiye ekonomisinin taşıyıcı lokomotifidir. Bu zamana kadar haklı çağrımıza yeteri kadar kulak vermediniz, Türkiye inşaat sektörünün haklı talepleri karşılık buluncaya kadar demokratik şartlarda “Boykot “ kararımız sonuç alıncaya kadar yenilenerek devam edecektir.Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

Mustafa Önal ŞANLIURFA MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ BAŞKANI.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.